Obavijest iz Komunalca: Kontejner za odjeću i obuću

S ciljem smanjenja količine tekstilnog otpada u kućnom otpadu, komunalna tvrtka Komunalac  Slivno d.o.o., organizirala je prikupljanje i zbrinjavanje tekstilnog otpada na području Općine Slivno, kontejner namijenjen za prikupljanje ove vrste otpada postavljen je preko puta hotela “Merlot” u Podgradini.

Tekstilni otpad, koji završava na odlagalištima otpada i predstavlja sve veći ekološki problem, na ovaj način bit će ponovo korišten i recikliran, a time će biti smanjena i količina komunalnog otpada.

Vjerujući da podizanjem kvalitete sustava odvojenog prikupljanja otpada pridonosimo ekološki osviještenoj budućnosti naše Općine, pozivamo sve građane da tekstilni otpad (odjeću i obuću) ne bacaju u posude za odlaganje komunalnog otpada već da isti odlože u novi kontejner za tekstilni otpad.

Također, molimo građane da u novi kontejner ne bacaju ostale vrste otpada.

Pregledajte ostale članke...